Martinko je ochrnutý, napriek tomu bojuje a chce byť športovcom

29.5.2021   
Foto

Pomáhame s Nadáciou Markíza. V rámci jednotlivých pretekov série Behaj lesmi, môžeš prispieť finančnou čiastkou na rodinu v zložitej životnej situácii, ktorá sa stará o handicapované dieťa. Tvoj príspevok bude v plnej výške venovaný práve na potreby vybranej rodiny. Vyraz na Behaj lesmi Štiavnické vrchy a pomôž šesťročnému Martinkovi. Poďme si Martinka predstaviť.

Martinko je 6 ročný usmievavý chlapec, ktorý sa narodil s poškodenou miechou. Neovláda si nožičky, je inkontinentný a  odkázaný na invalidný vozík. Napriek tomuto  hendikepu  má  stále úsmev na tvári a túto svoju pozitívnu energiu aj  všetkým naokolo s radosťou rozdáva. Kto ho stretne, má zaručene parádny zvyšok dňa.

„Jeho veľkým snom  je stať sa úspešným športovcom. Má rád futbal, basketbal, ale zo všetkého najviac miluje ľadový hokej. Nie je deň, aby nelietal s hokejkou a pukom sem  a tam ,  alebo  s  hokejbalovou loptičkou.“   

Aj vďaka SPV a Parahokej Slovensko, mohol po prvý raz sedieť v parahokejových sánkach a užívať si svoj prvý tréning. Odvtedy o ničom inom nehovorí, len o tom, ako sa teší na ďalší tréning. Kvôli Martinkovmu zdravotnému stavu je ale na to všetko potrebné absolvovať rôzne terapie, rehabilitácie a zabezpečiť mu aj špeciálne pomôcky.

Vybrané peniaze v rámci Behaj lesmi, by Martinkovi pomohli absolvovať rehabilitácie a terapie, aby mal možnosť venovať sa tomu,  čo ho baví – hokeju. 

 

 

Ďakujeme, že pomáhate! Nadácia Markíza, bankové spojenie UniCredit bank, a.s.

SK09 1111 0000 0003 3322 2111 

www.nadacia.markiza.sk

Voltaren

HLAVNÍ PARTNERI

  Voltaren
  Dr. Max

OFICIÁLNÍ PARTNERI

  ON

PARTNERI

  Sportisimo
  Centrum
  Enervit
  Nadace
  Fitness
  musli
  Malino Brdo

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERÍ

  Markíza

MEDIÁLNI PARTNERI

  Pravda
  tasr
  Behame.sk
  štiavnické noviny
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficiální dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  CAT CUT
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis
  Lunys

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  MŽP
  žilinský kraj
  bRATISLAVA
  bb kraj
  SOŠV
  bratislavský kraj

Spolupracujeme

  salamandra
  video
  Hike the world
  Z neba
  Liptov
  Štiavnica
  Devínská nová Ves
Výživové okénko