ČASTÉ OTÁZKY

Pripravili sme pre teba zoznam najčastejších otázok a odpovedí. Ak však nižšie nenájdeš riešenie svojho problému, zašli svoju otázku na info@behajlesmi.sk.

REGISTRÁCIA

Najprv je nutné si na sportid.cz založiť / aktivovať účet a až potom je možné sa prihlásiť na preteky. Ak sa registruješ skrz systém SportID prvýkrát, tak zvoľ možnosť AKTIVUJTE SI ÚČET A PRIHLÁSTE SA NA PRETEKY, vyplň požadované údaje a vytvor si nový účet. Pokiaľ si už s nami niekedy absolvoval niektoré preteky a zadáš rovnaké údaje, príde Ti do emailu, s ktorým si sa v minulosti registroval, potvrdzovací email a v systéme budeš mať následne nahrané svoje historické výsledky. 

Po prihlásení do účtu SportID pokračuj k registrácii na preteky - zvoľ si preteky / trasu / doplnkové služby a dokonči objednávku. Pri ďalších pretekoch bude už prihlasovanie ľahšie a nebudeš musieť znovu zadávať svoje údaje.

Ako sa mám na preteky prihlásiť?

Pokiaľ nebude v dôsledku vládnych nariadení možné zorganizovať preteky v danom termíne, bude našou maximálnou snahou nájsť pre preteky iný termín. Pretekárom bude ponúknutá možnosť previesť štartovné zadarmo na tento nový termín, prípadne na iné preteky v rámci série Behaj lesmi.

Čo ak sa preteky neuskutočnia kvôli dôsledkom vládnych opatrení? (napr. epidemiologická situácia)

Vyplň svoju registráciu na sportid.cz, dokonči objednávku a v poslednom kroku klikni na "Pridať ďalšieho pretekára". Ten musí mať zriadený aktívny účet v systéme SportID. Ty, druhý pretekár a každý ďalší máte štartovné lacnejšie. Potom prejdi k platbe a bude ti udelená zľava.

Ako zaregistrujem viac pretekárov naraz aby som získal zľavu?

Je možné, že si napríklad v platbe neuviedol variabilný symbol a platba sa nespárovala s objednávkou. Pošli prosím výpis platby a my objednávku napárujeme. Po priradení na štartovnú listinu dostanete e-mail.

Štartovné som zaplatil. Prišla mi upomienka o nezaplatení. Kde sa stala chyba?

Pri platbe prevodom alebo prostredníctvom platobnej karty dochádza u niektorých bánk k pomalším transakciám a chvíľu trvá, než dôjde k prevodu sumy. Vydrž niekoľko dní a akonáhle nám príde čiastka za štartovné, príde ti potvrdzovací e-mail, že sme ťa zapísali na štartovnú listinu. Ak sa tam neobjavíš ani do týždňa, napíš nám na info@behajlesmi.sk

Štartovné som zaplatil a na štartovnej listine nie som. Čo mám robiť?

Bohužiaľ nie, ale môžeme ti ponúknuť možnosť prevodu štartovného na iné preteky. Prevod štartovného na iné preteky je spoplatnený sumou 4,5 EUR, dva týždne pred pretekmi potom 9 EUR.

Je štartovné vratné?

Áno, za poplatok 4,5 EUR, 2 týždne pred pretekmi potom za 9 EUR. Previesť štartovné môžeš automaticky po prihlásení k svojmu účtu vo SportID. Tam v sekcii moje prihlášky stačí kliknúť na tlačidlo: Zmeniť objednávku. Podrobný návod krok za krokom nájdeš v menu: Preregistrácia a zmeny štartovného.

Je možné previesť registráciu na niekoho iného?

Áno, najneskôr však 2 týždne pred pretekmi, potom je zmena spoplatnená za 4,5 EUR. Zmeniť trasu si môžeš automaticky po prihlásení k svojmu účtu v SportID. Tam v sekcii moje prihlášky stačí kliknúť na tlačidlo: Zmeniť objednávku. Podrobný návod krok za krokom nájdeš v menu: Preregistrácia a zmeny štartovného.

Urobil som chybu v registrácii pri zadaní mena / dátumu narodenia / tímu. Je možné údaje zmeniť?

Áno, prihlás sa do sportid.online a zmeň si svoje údaje.

Je možné zmeniť dĺžku trasy?

Aktuálny počet zostávajúcich štartových čísiel do vypredania kapacity / naplnenia kapacity pre cenovo zvýhodnené štartovné nájdeš na hlavnej stránke u jednotlivých pretekov hneď pod najnovšími článkami.

Limity pre cenovo zvýhodnené štartovné sa na dospelých pretekoch sčítavajú z oboch trás dohromady. Do limitov celkového počtu pretekárov sa deti na detských trasách nezapočítavajú.

Koľko štartových čísel ostáva do naplnenia kapacity / za cenovo zvýhodnené štartovné?

Áno, ale iba v prípade, že preteky nebudú vopred vypredané. On-line registrácia je však za zvýhodnenú cenu.

Je možné sa registrovať aj na mieste?

ŠTARTOVNÝ BALÍČEK

 • Štartovné číslo s meracím čipom
 • Občerstvenie na trati a v cieli (Elektrolitycký nápoj od enervit a energetické tablety, voda, ovocie)
 • SMS s cieľovým časom
 • Oficiálny čas, čistý čas a medzičas
 • Fotografie a diplom na stiahnutie zadarmo
 • Účastnícka medaila z kompostovateľného plastu
 • Darčeky od partnerov
Čo je obsahom štartovného balíčka?

PRETEKY

Presné trasy sa dozvieš cca 1 mesiac pred pretekmi. Nájdeš ich v záložke Preteky pod konkrétnymi lokalitami separátne.

Kedy sa dozviem trasy a prevýšenia jednotlivých pretekov?

Presný časový harmonogram bude zverejnený približne 1 mesiac pred pretekmi. Nájdeš ich v záložke Preteky pod konkrétnymi lokalitami separátne. Pre predstavu to bude prebiehať tak, že sa ráno okolo 8-9 otvára areál, ako prvé štartujú ráno deti a poobede budú štartovať dospelí.

Aký bude časový harmonogram jednotlivých pretekov?

Bohužiaľ online prihlásenie sa na viac pretekov v rámci jednej akcie nie je možné. Avšak,  všetko nie je stratené, ak to časový harmonogram akcie dovolí - je možné sa na mieste navyše registrovať ešte na JOJ ŠPORT RUN.

Je možné sa prihlásiť na viac pretekov v rámci jednej akcie?

Vyhlasujeme vždy 3 najrýchlejších mužov a 3 najrýchlejšie ženy na krátkej trase, a následne 3 najrýchlejších mužov a 3 najrýchlejšie ženy na dlhej trase. Na jednotlivých trasách sa potom vyhlasujú víťazi jednotlivých kategórií. V detských pretekoch Dr.Max sa vyhlasujú 3 najlepší chlapci a 3 najlepšie dievčatá v rámci každej kategórie. Víťazi získajú náš lesný drevený diplom.

Ako prebieha vyhlásenie?

Charitatívny beh je určený pre všetky vekové kategórie, a je možné si ho zabehnúť alebo jednoducho odkráčať. Taktiež je možné ho absolvovať napríklad aj s kočiarom. Dĺžka trasy je maxímálne 5 km.

Pre koho je určený charitatívny beh?

Áno, dieťa môže absolvovať aj preteky pre dospelých, ale len so súhlasom zákonného zástupcu.

Môže dieťa absolvovať preteky pre dospelých?

Štarty detských pretekov Dr.Max sú rozdelené podľa vekových kategórií do 5 štartov. Rozdelenie do jednotlivých štartov 1-5 majú deti uvedené na štartovných číslach. Jednotlivé Detské kategórie nájdete v sekcii Detské preteky Dr.Max pri jednotlivých lokalitách pretekov. Dve najmladšie kategórie detí pobežia beh na 500 m, ďalšie kategórie detí pobežia 1000 m.

Ako prebiehajú detské preteky Dr.Max?

Áno, u najmladších kategórií je to možné.

Môže s deťmi absolvovať preteky doprovod?

Áno, na mieste budeme mať úschovňu vecí. Stačí dať na váš batoh alebo tašku pásku označenú vaším štartovným číslom, ktorú nájdete vo svojom štartovnom balíčku.

Bude sa na mieste možné prezliecť a uschovať si svoju osobné veci?

Áno, s kočíkom je možné zabehnúť si preteky, ale iba charitatívny beh. U ostatných pretekov to nie je možné.

Môžem behať s kočíkom?

Bohužiaľ,nie. Taktiež by sme chceli upozorniť na to, že sa psi nesmú pohybovať v zázemí bez vodítka.

Môžem behať so psom?

V rámci jednej objednávky si môžete kúpiť 1 balíček na české preteky a 1 balíček na slovenské preteky. Dohromady zatiaľ možné nie je.

Je možné zakúpiť štart na slovenských pretekoch v nejakom balíčku s tými českými a naopak?

Všetkých, ktorí sa zúčastnia a odbehnú všetkých 7 pretekov, oceníme na posledných pretekoch série v Štiavnických vrchoch špeciálnou cenou.

Bežím všetkých 7 pretekov. Čo za to dostanem?

V rámci registračného procesu môžeš prispieť na charitu sumou od 2 do 20 Euro. Budeme podporovať deti s postihnutím pohybového aparátu prostredníctvom nadácie TV JOJ. Viac si o tom môžeš prečítať na webe v záložke Info a Charita.

Ako môžem prispieť na charitu?

Pevne veríme, že v letných mesiacoch bude situácia ohľadom COVID-19 prívetivejšia. Ak by náhodou nebolo možné preteky usporiadať v pôvodnom termíne, budeme hľadať termín náhradný. 

Čo ak sa preteky nebudú konať napríklad kvôli COVID-19?

Áno.

Bude v mieste konania pretekov vždy zaistené parkovisko?

Špeciálne linky zariaďovať nebudeme, všetky lokality pretekov by však mali byť ľahko dostupné verejnou dopravou.

Bude na pretekoch jazdiť špeciálna hromadná doprava?

Tipy na ubytovanie v daných lokalitách zverejníme v priebehu jari na našich webových stránkach.

Budete bežcom pomáhať s ubytovaním alebo aspoň dávať tipy na ubytovanie?

Štartovné je nevratné. Môžete ho previesť na inú osobu či iné preteky.

Čo ak sa pretekov nemôžem zúčastniť kvôli zraneniu alebo chorobe?

Vozidlá záchrannej služby budú na tratiach, aj v zázemí pretekov. Na trati bude veľký počet usporiadateľov, ktorí Vám prípadne pomôžu so zavolaním záchrannej služby.

Ako bude na pretekoch riešená zdravotnícka služba?

Víťazi jednotlivých kategórií od nás dostanú drevený diplom a ceny od partnerov.

Čo dostane víťaz pretekov alebo prví traja na stupni víťazov?

Áno, v cieli bude pre teba pripravená medaila.

Dostaneme v cieli medailu?

Voda, iontový nápoj, energetické tablety, ovocie a cereální tyčinky Nestlé.

Čo bude k dispozícii na občerstvovacích staniciach na tratiach pre dospelých?

TÍMOVÉ KATEGÓRIE

Utvorte tím v zložení muž - žena v ľubovoľnom vzájomnom vzťahu a rozhodnite sa, kto z vás pobeží dlhšiu trasu a kto kratšiu. Víťazí dvojica s najnižším súčtom časov. Ale o svoj čas sa nemusíš báť, pretekári v tímovej súťaži Tandem sú súčasne hodnotení aj v individuálnych pretekoch jednotlivcov. Podrobnejšie pravidlá nájdeš tu.

U Slowmotion tímov je za úlohu utvoriť čo najpočetnejšia partiu. Každý z vás si volí trasu, ktorá mu najviac vyhovuje. Oproti Tandemu je ale cieľom mať dosiahnutý čo najvyšší súčet časov. Nie je nevyhnutné zabehnúť trasu pretekov čo najpomalšie, významným faktorom je čo najvyšší počet členov tímu. Výhodou je, že počet členov tímu nie je nijako obmedzený. Podrobnejšie pravidlá nájdeš tu.

Čo je Slowmotion tím?

Najprv sa každý člen tímu musí zaregistrovať a zaplatiť štartovné na sportid.cz. Následne si vytvorte v záložke moje prihlášky Tandem / tím vo svojom účte a pozvite kamarátov / .. alebo prijmite pozvanie do Tandemu alebo tímu. Tandem či tím môže byť otvorený (bez potvrdenia) alebo uzavretý (na vyžiadanie).

Ako zaregistrujem Tandem alebo Slowmotion tím?

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  Craft

PARTNERI

  Continental
  Sportisimo
  Zatopek
  Česká mincovna
  thule
  Enervit
  DB Schenker
  Fitness
  royalbay
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  bratislavský kraj
  PSK

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  Smartemailing
  Freelo