AKO SA DOSTANEŠ NA BEHAJ LESMI DEVÍN?

Aby bol tvoj príchod bezproblémový, prinášame ti najdôležitejšie informácie o doprave a parkovaní. A ak sa tešíš na štartovné číslo, nemaj strach! Vo štvrtok ti pristane do mailovej schránky so všetkými ostatnými informáciami.
Online registrácia je možná za výhodnejšiu cenu do stredajšej polnoci TU.
Pre vodičov tu máme informácie, ako sa na preteky dopraviť autom a kde zaparkovať. Čítaj pozorne, ale ešte pozornejšie dbaj na pokyny organizátorov na mieste!
Parkovanie
Parkovať môžete bezplatne na obrovskom parkovisku priamo pod hradným bralom. Parkovisko je verejné, takže tam môžu parkovať aj návštevníci hradu. Nejaká časť tohto parkoviska bude tiež vyhradená na stánky (COVID point, atď.).
V prípade núdze môžete ešte vyskúšať parkovať pri cintoríne, ktorý je neďaleko hlavného parkoviska smerom do Devínskej Novej Vsi. Menšie parkovisko je tiež pri vstupe do Devína, keď odbočíte z Devínskej cesty, smerujúcej z Karlovej vsi, na prvej zákrute doľava. Nájdete ho pred miestnym penziónom. To však býva často plné a tak autá zvyknú byť odparkované po ceste smerujúcej k parkovisku.
Platí pravidlo: Kto skôr príde, ten bližšie zaparkuje. :)
Zdroj: https://www.planetslovakia.sk/
Autobusom
K hradu Devín sa dostanete z centra mesta autobusom 29, konečná 29 je pri parkovisku, priamo pod hradom. Autobus č.29 začína od Mosta SNP. Cestovný poriadok nájdeš TU.
Musíme však upozorniť, že interval autobusových spojov nie je úplne dostatočný. Idú len pár krát za hodinu. Musíte si preto cestu dopredu naplánovať a počítať s tým.
Bicyklom
Na preteky môžeš určite prísť aj na bicykli a v rámci šetrenia našej krásnej prírody by to bolo skvelé. Na mieste bude úschovňa bicyklov, takže sa neboj využiť aj túto možnosť!