Newsletter

REKORDNÉ MNOŽSTVO BEŽCOV ODŠTARTOVALO NA DEVÍNE NOVÚ SEZÓNU BEHAJ LESMI 2022!

7.5.2022   
Foto

Aj napriek zamračenej predpovedi počasia sa prvú májovú sobotu na Devíne zišlo rekordných 979 pretekárov, aby spolu zahájili sériu piatich pretekov po tých najkrajších miestach Slovenska. Takmer tisícka účastníkov si vyskúšala celkom nové trate vedúce cez Devínsku kobylu či územie Sandberg a zatlieskala úžasným seniorom z domova dôchodcov v Bratislave! 

Už tradične si ako prví dobehli pre svoju medailu naši najmenší bežci v detských pretekoch Dr.Max. Tento rok súťažilo až 157 detí v šiestich kategóriách a v objatí slávneho hradu sa museli cítiť ako statoční rytieri a nebojácne princezné. Okrem zážitkov si z Devína navyše odniesli aj štartovný balíček či tričko od hlavného partnera Dr.Max

Predčasným vrcholom programu boli charitatívne preteky VoltaRUN, ktorých finančný výťažok zo štartovného aj za každý ubehnutý kilometer pomôže seniorom zo slovenských domovov dôchodcov. Jednoznačne najväčší aplauz dňa si od prítomných bežcov i divákov vyslúžili 89 ročná pani Ľudmilka a dokonca 97 ročná pani Margitka z domova seniorov na Pažítkovej 2 v Bratislave. Tieto dámy svojimi výkonmi, ale najmä prístupom k životu inšpirovali všetkých prítomných a potvrdili starú známu pravdu, že vek je iba číslo! 

Prostredníctvom Nadácie JOJ, ktorá charitatívny beh VoltaRUN zastrešuje sa vybrala suma 2914 €, ktorá poslúži vybranému domovu seniorov na zakúpenie rehabilitačných a pohybových pomôcok pre seniorov. Táto suma však ešte nie je finálna, pridajú sa k nej ďalšie možnosti prispievania nad rámec registrácie.

Prvá zastávka série s podporou zakladajúceho partnera štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky vyvrcholili hlavnými pretekmi o jednej hodine popoludní dlhšou 22 kilometrovou trasou, na ktorú nadväzovala 12 kilometrová kratšia trasa. 

Víťazom dlhej trasy, vedúcou napríklad aj cez známe Dúbravské schody, sa stal s časom 1:35:35 hodiny Konštantín Kocian, medzi ženami potom uspela Bronislava Chrappa za 1:51:16 hodiny. Kratšiu vzdialenosť, ktorá účastníkov zaviedla po stúpaní cez hrad Devín do lesov Devínskej Kobyly, vyhral Radovan Tomeček za 47:48 minúty. Ako prvá žena potom do cieľa dorazila Lenka Károlyi za 01:04:16 hodiny.

Prvé tohtosezónne preteky Behaj lesmi sú síce úspešne za nami, už o tri týždne však obľúbená bežecká séria bude pokračovať, a to hneď novinkou Behaj lesmi Čičmany 28.5.2022. Lov štartovných čísel beží na webovej stránke www.behajlesmi.sk.

Voltaren

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Voltaren
  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  ON

PARTNERI

  Mastercard
  Sportisimo
  Garmin
  Centrum
  Gorenje
  Enervit
  Birell
  Fitness
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ
  thule
  Zatopek

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  MŽP
  žilinský kraj
  bRATISLAVA
  bb kraj
  SOŠV
  bratislavský kraj
  Devínská nová Ves
  SAZ

Spolupracujeme

  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  solubrand
  Rozbehame Slovensko
  Hikemates
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  KRAJ
Výživové okénko