Newsletter

DRUHÁ NOVINKA SEZÓNY BEHAJ LESMI V ZNAMENÍ NÁDHERNÝCH TRÁS A NETRADIČNÉHO DOBEHU CHODNÍKOM KORUNAMI STROMOV!

11.6.2022   
Foto

Druhú júnovú sobotu sa v malebnej Bachledovej doline zišlo viac ako 700 bežcov, aby vybehli v ústrety lesnému dobrodružstvu na druhej novinke a zároveň tretích pretekoch sezóny Behaj lesmi 2022. Pretekári si v krásnom bežeckom počasí vyskúšali vydarené trasy vedúce po hrebeni Spišskej Magury, užili si výhľad na malebné Belianske Tatry a došli do cieľa vskutku unikátne - prebehom po známom Chodníku korunami stromov!

Prví si pre svoju medailu už tradične docupkali malí lišiaci, zajačikovia či veveričky v detských pretekoch Dr.Max. Na tretích pretekoch sezóny súťažilo necelých 100 detí v šiestich kategóriách a veruže ich horské prostredie vybičovalo k fantastickým výkonom. Z Bachledky si okrem športového zážitku odnášajú tričko od hlavného partnera Dr.Max, trendovú ekologickú medailu či famózne výhry v tombole.  

Krásnou časťou programu boli charitatívne preteky VoltaRUN, ktorých finančný výťažok zo štartovného aj za každý ubehnutý kilometer pomáha seniorom zo slovenských domovov dôchodcov zakúpiť rehabilitačné a pohybové pomôcky pre seniorov. Prostredníctvom Nadácie JOJ, ktorá VoltaRUN zastrešuje, sa vybralo 2519 €, ktoré tentokrát poslúžia zariadeniu Senior Tatry v Dolnom Smokovci.

 

Druhá novinka sézony 2022, za podpory zakladajúceho partnera Lesy Slovenskej republiky, vyvrcholila od jednej hodiny popoludní svojím hlavným programom. Šampiónom dlhšej 20-kilometrovej trasy sa stal s časom 1:21:00 hodiny Marek Lenčéš, kým medzi ženami si podobne ako v Čičmanoch ulovila víťazstvo Ivana Líšková za 1:36:23 hodiny. Lesnícku jedenástku ovládol v mužskej kategórii domáci Martin Zapalač za 45:03 minút a ako prvá žena do cieľa dobehla Zuzana Tarbajová za 54:01 minút.


Druhá tohtoročná novinka sezóny Behaj lesmi je úspešne za nami a tým sa celá bežecká séria prehupla do druhej polovice, v ktorej ostávajú už iba posledné dva preteky! Leto sa začne pretekmi v nádhernom prostredí na Behaj lesmi Veľká Fatra 9.7.2022, aby následne prišiel zlatý klinec v podobe Behaj lesmi Štiavnické vrchy 20.8.2022. Lov štartovných čísel pokračuje na webovej stránke www.behajlesmi.sk.

Voltaren

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Voltaren
  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  ON

PARTNERI

  Mastercard
  Sportisimo
  Garmin
  Centrum
  Gorenje
  Enervit
  Birell
  Fitness
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ
  thule
  Zatopek

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  MŽP
  žilinský kraj
  bRATISLAVA
  bb kraj
  SOŠV
  bratislavský kraj
  Devínská nová Ves
  SAZ

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  solubrand
  Rozbehame Slovensko
  Hikemates
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  KRAJ
  Objav udržitelné slovensko
Výživové okénko