Newsletter

Vyrieš otázku, čo jesť pred športom

26.7.2022   
Foto

Tiež sa sám seba pýtaš, čo jesť pred športom alebo tréningom, aby tvoje telo bolo na výkon maximálne pripravené? Aby si mal dostatok energie, cítil sa sýty a nebolo ti pri tom ťažko? Spoľahni sa na Enervit PRE Sport a máš to vyriešené! Toto sacharidové želé ťa totiž dokonalo pripraví na šport. Ako to však dokáže?

V prvom rade je nutné povedať, že najväčšou chybou pred športom by bolo jesť a piť čokoľvek sladké. Prečo? Pretože na cukor v krvi okamžite zareaguje podžalúdková žľaza, ktorá vyplaví inzulín. Jeho úlohou je znížiť hladinu cukru v krvi, a nakoľko k reakcii prichádza rýchlo, dostane jeho hladinu až pod východiskovú úroveň. A to je problém:

1) Nasleduje rýchly a výrazný pokles glykémie. Na klesajúcu hladinu cukru reaguje organizmus podráždene – napríklad pocity slabosti, studeného potu, únavy, a mnohokrát aj pocity akútneho stavu vyčerpania (hypoglykémia). Keď v týchto nepríjemných pocitoch zaznie štartovný výstrel, niet divu, že sa telu nechce a výkon nie je stopercentný.

2) Fyziologicky je naše telo nastavené tak, že vysoká hladina inzulínu zamedzí využitiu tuku ako zdroja energie. Ako asi potom vyzerá výkon vytrvalca, ktorý počas výkonu bežne používa energiu zo svalového glykogénu a z tukov, keď mu príjem energie z tukov (veľmi dôležitý energetický zdroj) doslova „udusíte?“ Je polovičný, možno aj horší a v spojení s pocitmi uvedenými v prvom bode tak celkový výkon nestojí za nič. 

 

Riešenie? Enervit PRE Sport

Z jedál nevhodných dve hodiny pred výkonom sme vylúčili sladkosti. Avšak, na zoznam tiež môžeme pripísať tuky, bielkoviny a vlákniny, ktoré organizmus zbytočne zaťažujú trávením. Čo teda jesť? Zvýšila nám sacharidová potravina s nízkym glykemickým indexom, ktorá organizmus nezaťažuje, ale naopak dodáva postupne sa uvoľňovanú energiu potrebnú pre výkon a predovšetkým umožňuje využitie tukov ako zdroja energie.

Takého vlastnosti má obľúbený Enervit PRE Sport vo forme sacharidového želé s nízkym glykemickým indexom, ktorý vás ideálne pripraví na športový výkon. Je to jasná odpoveď na dilemu – čo jesť pred športom. Potravina, ktorá zažehná pocity hladu, doplní energiu, nezaťaží váš tráviaci systém a aktivuje všetky štyri energetické zdroje vrátane toho tukového.

S Enervit jednoducho športujete lepšie! 

Voltaren

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Voltaren
  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  ON

PARTNERI

  Mastercard
  Sportisimo
  Garmin
  Centrum
  Gorenje
  Enervit
  Birell
  Fitness
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ
  thule
  Zatopek

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  SOŠV
  bratislavský kraj
  Devínská nová Ves
  SAZ

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  solubrand
  Rozbehame Slovensko
  Hikemates
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  KRAJ
  Objav udržitelné slovensko
Výživové okénko