Newsletter

Lesné dobrodružstvo pokračuje už treťou sezónou. Behaj lesmi 2023 prináša novú lokalitu!

23.11.2022   
Foto

Registračné brány na sezónu 2023 sú otvorené pre všetkých - aktívnych bežcov i nadšencov. Termíny postupne odhalili ambasádori Behaj lesmi a Běhej lesy spoločnými silami. V novej sezóne nás čaká celkovo až 14 pretekov - 6 pretekov na Slovensku a 8 v Čechách. Čo nám teda bežecká sezóna 2023 prinesie?

Nastal ten správny čas oprášiť bežecké topánky a skontrolovať, či sú stále v kondícii. Po úspešných dvoch ročníkoch si v nasledujúcej sezóne, organizátori Behaj lesmi v spolupráci s Lesmi SR, pripravili novú lokalitu pretekov Behaj lesmi Topoľčianky a celkovo nás čaká až šesť bežeckých lokalít na Slovensku. V roku 2023 majú organizátori prichystané ekologické prvky, samozrejmosťou je aj charitatívny beh a podpora tým, ktorí to najviac potrebujú a ďalšie aktivity, ktorými sú už Behaj lesmi známe. 

Do lesov vybehneme na jar a rozlúčime sa na babie leto

Už tretiu sezónu budú bežci štartovať sezónu na Devíne. Rozkvitnutý jarný Devín si budete môcť prebehnúť už 6.5.2023 a lesy Devínskej Kobyly zastihnete ešte krásne posiate medvedím cesnakom, ktorý vás bude viesť do cieľa. Ako sa hovorí Máj je lásky čas a kde by sme si ho lepšie užili než v romantických Čičmanoch už 27.5.2023. Behaj lesmi Čičmany v sebe nesú jedinečnú symboliku, na ktorú sme všetci právom hrdí. Prebehnete sa kotlinou Strážovských vrchov a načerpáte mnoho inšpirácie a motivácie z krásnej prírody a ľudového dedičstva.

Už po druhýkrát sa môžete tešiť aj na Behaj lesmi Bachledova dolina, ktorej termín je 24.6.2023. Chcete sa cítiť voľný ako vták v korunách stromov? Tieto pocity vás čakajú na tretej zastávke , ktorej súčasťou bude aj beh Chodníku korunami stromov. Na vlastnom kožuchu zažiješ nadšenie z majestátnych Belianskych Tatier a krásny prebeh hrebeňom Spišskej Magury. Letné prázdniny odomknú preteky Behaj lesmi vo Veľkej Fatre, ktoré si odbehnete v sobotu 22.7.2023. Na vrchol Malinô Brda vás vyvezie lanovka a vyštartujete vpred smerom k lesným chodníčkom Veľkej Fatry cez malebnú dedinku Vlkolínec, ktorá patrí do svetového dedičstva UNESCO. 

Organizátori sa vždy snažia počúvať svojich fanúšikov a preto sa rozhodli pridať ďalšie preteky, v poradí už šieste. Novinkou sezóny sú Behaj lesmi Topoľčianky, ktoré sa uskutočnia 5.8.2023 a rozhodne na tento zážitok nezabudnete. Víno, lesy, poľovnícky nádych v kombinácii s behom. Táto lokalita nie je chudobná ani na históriu a to aj vďaka Tomášovi Garrigovi Masarykovi, ktorý si krásne prostredie Topoľčianok tiež rád vychutnával. Ako už je zvykom, čerešničkou na záver budú nádherné Štiavnické vrchy, ktorými uzavrieme tretiu sezónu Behaj lesmi v sobotu 2.9.2023. Jedinečné tajchy, Štiavnická Kalvária a nádherná príroda budú odmenou za desiatky kilometrov v nohách.

Či už si skúsený pretekár, alebo bežecký nováčik, na pretekoch Behaj lesmi si každý nájde svoju ideálnu trasu. Ako aj minulý rok, Behaj lesmi prináša kratšiu cca 10-12 km trasu a dlhšiu 20-22 km trasu. Samozrejmosťou bude aj 3 - 5 km charitatívna trasa a Detské preteky Dr. Max, ktoré budú súčasťou všetkých šiestich zastávok.

Rozšír si obzory a Běhej lesy! 

Ak sú slovenské lokality zaujímavé, tak rozhodne musíte zažiť aj tie české. Na Běhej lesy v Čechách si budete môcť aj v sezóne 2023 odbehnúť až 8 zastávok. České Běhej lesy si zároveň pre bežcov pripravili revolučnú novinku v podobe Tímových pretekov. Vezmite so sebou celú svoju lesnú svorku a zažite prvýkrát s Běhej lesy Tímovku. Táto novinka je v podobe štafetových pretekov odohrávajúcich sa na jednom z najobľúbenejších českých miest, na Vysočine. Vyrazte si pohromade užiť tento jedinečný zážitok v prírode. A kedy že sa Tímovka koná? Začíname v piatok 16. júna a celá akcia potrvá až do nedele. Čakajú ťa tri okruhy, dohromady merajúce zhruba 25 km, množstvo zábavy, sprievodného programu, workshopov a dokonca aj koncertov. Viac informácií o Týmovke nájdeš už teraz na webe www.Tymovka.cz.

Vianoce sú za bukom!

Čas pokoja, radosti a lásky (nielen k behu). Aby sme vás tiež potešili, pripravili sme si pre vás hneď niekoľko prekvapení na našom e-shope radostzesportu.cz. V ponuke už sú aj klasické a vianočné poukazy, tak neváhaj obdarovať svoju lesnú partu. Sleduj naše siete a web, aby ti nič neuniklo! 

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  ON
  Herbalife

PARTNERI

  Sportisimo
  Česká mincovna
  Enervit
  Birell
  Fitness
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ
  thule
  Zatopek

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  SOŠV
  bratislavský kraj
  Devínská nová Ves
  SAZ
  PSK

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  solubrand
  Rozbehame Slovensko
  Hikemates
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  KRAJ
  Objav udržitelné slovensko