Bežecký seriál Behaj lesmi vstupuje do 3. sezóny a prináša atraktívne novinky!

Presne o mesiac – 6. mája - začína už tretia sezóna bežeckého seriálu Behaj lesmi. Preteky odštartujú na Devíne a sľubujú prebeh cez Devínsku Kobylu a výhľady na sútok Dunaja a Moravy. Od neskorej jari do začiatku jesene seriál prinesie aj tento rok výnimočné bežecké zážitky v slovenskej prírode. Názov Behaj lesmi presne vystihuje vybrané trasy, bežci sa môžu tešiť na najkrajšie lesné cesty z každého kúta Slovenska.
Po minuloročnom úspechu bežci aj tento rok vybehnú v romantickej dedinke Čičmany. Už 27.5. sa milovníci behu môžu tešiť na trasy vedúce cez Strážovské vrchy, ktoré sú charakteristické strmými skalnatými útesmi. Zakončenie trasy je v malebnom prostredí dedinky Čičmany, ktorá sľubuje rozprávkové chalúpky a nádherné scenérie.
Na predošlý rok nadväzujú aj preteky na severovýchode Slovenska, priamo v Bachledovej doline. V sobotu, 24.6., bežci prebehnú Chodníkom korunami stromov. Trasy vedú cez jeden z najkrajších národných parkov, cez Pieninský národný park, a pokračujú cez známu Monkovu dolinu.
Druhá polovica sezóny začne dobrodružným behom cez Veľkú Fatru. Pretekárov vyvezie na Malinô Brdo lanovka, trasa bude zaujímavá a nevšedná. Vedie cez horské cesty a chodníky, vrcholiť bude v dedinke Vlkolínec, ktorá je zapísaná do svetového dedičstva UNESCO.
Najväčšou novinkou tohtoročného Behaj lesmi je nová trasa vedúca cez jednu z najznámejších vinárskych oblastí na Slovensku. V Topoľčiankach trasa povedie cez vinohrady a v okolí Topoľčianskeho zámku.
Behaj lesmi sú preteky naozaj pre všetkých. Verejnosť sa môže tešiť na viacero druhov trás – 12 km a 22 km a samozrejmosťou sú aj detské preteky, ktoré každoročne zastrešuje sieť lekární Dr.Max. Stálicou na všetkých pretekoch je aj charitatívny beh s dĺžkou 4km a dobročinnosť podporí tento rok aj Nadácia TV JOJ.
Na všetky behy je možné sa registrovať na behajlesmi.sk
Ako je u Behaj lesmi zvykom, seriál v sebe nesie opäť veľmi silnú ekologickú myšlienku. Všetky diplomy budú vyrobené z hubového mycélia, čo znamená, že sú 100% odbúrateľné prírodnými procesmi – neškodia, ale môžu dokonca slúžiť ako hnojivo.
Pri výrobe nevzniká žiaden ďalší odpad. Ďalším ekologickým prínosom sú medaile z bioplastu, ktoré dostanú všetci pretekári v cieli je možné biologicky degradovať, čo znamená, že sa v prírode rozložia. Pred začiatkom série pretekov sa verejnosť môže zúčastniť tzv. ploggingu. Behaj lesmi spoločne s občianskym združením Upracme Sovensko, neziskovým projektom Rozbeháme Slovensko a lekárenskou sieťou Dr.Max tak na Deň Zeme (22.4.2023) organizujú sériu behov, pri ktorých sa bude zbierať odpad v danej lokalite.
V štartovnom balíčku si všetci bežci odnesú špeciálnu pamätnú medailu od Českej mincovne. Výnimočnosť seriálu Behaj lesmi spočíva aj v tom, že organizátori spoločne s Lesmi Slovenskej republiky vysadia za každého bežca strom.