Medzi všetkými pokladmi je tým najväčším dobré zdravie.

Česká mincovna už 30 rokov razí štátne mince pre Českú republiku. Okrem pokladov zo zlatých a strieborných mincí v tomto roku začína aj s podporou zdravia ako najväčšieho pokladu a preto ako hrdý partner podporuje bežecký seriál Behaj lesmi.
České mincovníctvo má viac ako tisícročnú tradíciu – Čechy neboli bohaté len na med a mlieko, ale aj na striebro. To dávnym mincmajstrom poskytovalo priestor na umelecké vyjadrenie, ktoré obdivujeme dodnes. Česká mincovňa z Jablonca nad Nisou sa k ich odkazu hrdo hlási, a to už tridsať rokov.
Česká mincovna razí nielen všetky obežné mince, ale aj všetky české pamätné mince a množstvo vlastných pamätných, investičných a darčekových produktov z drahých kovov. V ich reliéfe sa ukrýva množstvo emócií aj tisíc rokov lásky k remeslu. Česká mincovňa je len jedna - bez ohľadu na to, že niektoré spoločnosti napodobňujú jej meno, ktoré dnes vo svete znamená tú najvyššiu kvalitu.
Málokto vie, že to bolo práve Česko a českí minciari, ktorí dali meno najslávnejšej mene na svete – dolár.
História tohto českého dedičstva svetu sa začala písať pred piatimi storočiami, v Jáchymove. V roku 1520 totiž vznikla v krušnohorskom panstve roku Šlikovcov strieborná minca, ktorou bol Jáchymovský toliar (po česky tolar). Mimoriadne kvalitné platidlo sa z Českého kráľovstva rozkotúľalo po celej Európe a jeho úspech podnietil ražbu mnohých napodobenín. Z Maďarska poznáme skomolený tallér, z Poľska talar, z Grécka tàliro, z Talianska tallero, z Perzie dare, z Islandu dalur a z Nórska, Švédska, Dánska a Holandska daler. Práve holandské platidlá sa vďaka rozmachu medzinárodného obchodu v 17. a 18. storočí rozšírili do celého sveta. Holandskými mincami sa platilo napríklad na Blízkom východe, v Indonézii alebo v holandskej kolónii v Novom svete, z ktorej sa neskôr stal New York. A odtiaľ bol len krôčik k povestnému doláru – holandská výslovnosť slova daler je totiž nápadne podobná anglickej výslovnosti slova dolar.
V Českej mincovni sa k odkazu jáchymovských mincmajstrov hrdo hlásia. Je príhodné, že popri minciach s nominálnou hodnotou v korunách razíme aj dolárové mince – novozélandské, fidžijské či samojské. Po päťsto rokoch sa tak kruh uzatvoril a doláre sa vrátili tam, odkiaľ vyšli.
Popri svetových osobnostiach, najväčších pamiatkach a pripomienkach najväčších udalostí dnes prináša Česká mincovna na svojich minciach, dukátoch a medailách rad osobností, symbolov a pamiatok aj zo Slovenska.
Najznámejšia investičná minca Orol v striebre a zlate nesie okrem podoby tatranského orla na pozadí slovenských hôr na sebe aj typické čičmianske vzory. Čičmanom je venovaná aj samostatná strieborná minca, ktorá slúži na podporu rozvoja tejto typickej slovenskej obce. Bez podpory by naše kultúrne dedičstvo v Čičmanoch neprežilo. Podobne je na obnovu po požiari určená aj špeciálna emisia mincí Banská Štiavnica.
Česká mincovna na svojich minciach prináša slovenské osobnosti – popularitu si získali mince Lasica&Satinský a unikátom sú strieborné mince svetovo uznávanej sochárky a medailérky Ľudmily Cvengrošovej. Jej unikátna nadrozmerná minca Biatec stojí pred Národnou bankou a jej návrh si na svoju osobnú medailu vybral aj pápež Ján Pavol II.
Česká mincovna podporuje na Slovensku divadlá, kultúrne festivaly, nové médiá, stojí za historickým podcastom Tak bolo, ktorý sa stal jedným z najobľúbenejších. Česká mincovna podporuje slovenský Červený kríž a s radosťou sa pripojila aj k podpore bežeckého seriálu Behaj lesmi.