Newsletter

Druhá zastávka Behaj lesmi v Čičmanoch priniesla nové rekordy aj výnimočné zážitky z trás!

28.5.2023   
Foto

Medzi maľovanými dreveničkami v Čičmanoch stálo v sobotu na štarte 1358 bežcov! Počasie pretekárom prialo, trasa prechádza cez mohutné Strážovské vrchy, takže výhľady na trase boli neuveriteľné. Aj po týchto pretekoch organizátori spoločne so zakladajúcim partnerom LESY Slovenskej republiky vysadia za každého pretekára strom. 

Na štarte detských pretekov, ktoré zastrešujú lekárne Dr. Max stálo 250 najmenších bežcov a preteky boli vypredané. Niektorí naši najmenší bežci práve dovŕšili dva roky a súťažili v kategórii Slimáčikov. Deti boli rozdelené do celkovo šiestich kategórií, takže na svoje si prišli všetky ročníky. 


Veľký úspech zožal charitatívny beh JOJ ŠPORT RUN, v priebehu dňa sa jeho kapacita naplnila a boli to teda ďalšie vypredané preteky na Behaj lesmi Čičmany. Organizátori sa tento rok spojili s JOJ Šport, ktorá je titulárnym partnerom charitatívneho behu. Peniaze sa prispievajú do Nadácie TV JOJ a poputujú na  pomoc neziskovej organizácii IPčko, ktorá sa stará o zdravie a psychickú pohodu mladých ľudí. Čiastkou 500 eur prispeli aj partneri týchto bežeckých pretekov ZATOPEK CONSULTING. Celková vyzbieraná suma, ktorá ide na pomoc neziskovej organizácií IPčko a špeciálne ich nízkoprahovému centru Káčko v Žiline nakoniec bola 2648 EUR. 

O 13:00 odbili hodiny štart najdlhšej trase pretekov a to 21 kilometrovej lesnej ceste. Preteky štartovala pani starostka Iveta Michalíková výstrelom z pištole.  Víťazom dlhej trasy sa stal s časom 01:28:54 Patrik Holeša. Súťažiť sa dalo aj v kategórii tandemov, ktorú vyhralo známe bežecké duo Beháme Spolu. Preteky sa niesli v ekologickom duchu - medaile sú na všetkých pretekoch vyrobené z rozložiteľného bioplastu, ktorý má svoj základ napríklad v kukurici a diplomy sú z hubového mycélia, ktoré sa nielen rozloží, ale dokonca slúži ako hnojivo. Navyše obsahujú vrstevnice danej lokality, takže bežci si na pamiatku odnesú časť svojej odbehnutej trasy.

Posledným behom dňa, o ktorý bol však obrovský záujem bola Lesnícka 11, ktorú už tradične zastrešuje zakladajúci partner LESY Slovenskej republiky. Túto trasu si zabehlo bezmála 600 bežcov. Na víťazov čakali lesné sadeničky a navyše LESY Slovenskej republiky spoločne s organizátormi vysadia za každého bežca strom. Víťazom Lesníckej 11 sa stal René Valent (víťaz dlhej trasy na Devíne) s časom 00:44:25. Prvou ženou v cieli bola Eliška Klepková s časom 00:52:18. Na oboch týchto trasách bolo možné získať rýchlostnú prémiu ContiSpeed Section od partnera Continental. Na trati bol pripravený úsek dlhý 150 metrov a označený vlajkami, kde bežci si bežci mohli vybehať voucher na nákup nových preumatík od značky Continental.

Atmosféra pretekov bola výborná, veľkej obľube sa tešila služba zapožičania bežeckých topánok od švajčiarskej značky On alebo ochutnávka produktov Herbalife Nutrition. O občerstvenie na trati sa starala značka Enervit a čerstvé ovocie od lokálnej predajne potravín Kraj.

Druhú zastávku seriálu Behaj lesmi 2023 máme za sebou, ale Behaj lesmi nie sú ani v polovici. Najbližšie sa milovníci behu môžu tešiť na špeciálnu lokalitu s výhľadom na Lomnický štít. Pobeží sa priamo v Bachledovej doline a rovno cez Chodník korunami stromov a to už 24.6. Svoje štartovné ešte stále zoženiete pohodlne online TU.

TERMÍNY BEHAJ LESMI 2023 


24.6. Bachledova dolina

22.7. Veľká Fatra

5.8. Topoľčianky

2.9. Štiavnické vrchy

 

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Dr. Max
  ORLEN

OFICIÁLNI PARTNERI

  ON
  Herbalife

PARTNERI

  Continental
  AAA Auto
  Sportisimo
  Zatopek
  Česká mincovna
  thule
  Enervit
  Birell
  Fitness
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ
  ZSSK

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  SOŠV
  bratislavský kraj
  Devínská nová Ves
  SAZ
  PSK

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  solubrand
  Rozbehame Slovensko
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  Objav udržitelné slovensko