AKO SA DOSTANEŠ NA BEHAJ LESMI VEĽKÁ FATRA 2023?

Aby bol tvoj príchod bezproblémový, prinášame ti najdôležitejšie informácie o doprave a parkovaní. A ak sa tešíš na štartovné číslo, nemaj strach! Vo štvrtok ti pristane do mailovej schránky so všetkými ostatnými informáciami.
Online registrácia je možná za výhodnejšiu cenu do stredy 19.7. do polnoci TU. Pred infom o doprave venuj ešte chvíľočku dôležitým oznamom smerom k organizácii pretekov:
- Zázemie pretekov (výdaj štartovných čísel, nové registrácie, šatňa, úschovňa oblečenia a bicyklov, občerstvenie, partnerské stánky, stánok s naším merchom, aktívna zóna pre deti, atď.) sa nachádza pri dolnej stanici lanovky v Hrabove, kým ŠTART pretekov bude pri hornej stanici v stredisku Malinô Brdo.
- Štartovné číslo je nutné si vyzdvihnúť najneskôr HODINU pred štartom daných pretekov!
- Lanovka bude zdarma iba pre registrovaných účastníkov, doprovod však má nárok na zľavu až vo výške 50 %.
ŠTART PRETEKOV
Detské preteky Dr. Max (100 m, 500 m a 1 000 m) budú prebiehať kompletne pri dolnej stanici lanovky.
JOJ ŠPORT RUN, Lesnícka 10 a 18 km trasa hromadne odštartujú pri dolnej stanici lanovky. Následne budú pretekári po skupinkách púšťaní ku kabínkovej lanovke. Pretekári, ktorí vystúpia z lanovky uvidia vyznačený ŠTART.
Zo severu – od Dolného Kubína
- Po ceste E77 59 na križovatke pri nemocnici odboč vpravo smer Žilina E50 18, na svetelnej križovatke pri čerpacej stanici SHELL odboč vľavo. Od križovatky choď priamo približne 800 m.
- Od mesta Žilina choď cestou E50 18 až do mesta Ružomberok. V Ružomberku na prvej svetelnej križovatke pri čerpacej stanici SHELL odboč vpravo a pokračuj priamo približne 800 m.
- Po ceste E77 59 choď na križovatku pri čerpacej stanici SLOVNAFT umiestnenej vpravo, na križovatke odboč vľavo na cestu E50 18 smer Žilina. Cez Ružomberok pokračuj hlavnou cestou stále rovno približne 2 km. Na križovatke pri čerpacej stanici SHELL umiestnenej na ľavej strane odboč vľavo a pokračuj priamo približne 800 m.
- Choď cestou E50 18 cez Ružomberok stále priamo po hlavnej ceste. Na križovatke pri čerpacej stanici SHELL umiestnenej na ľavej strane odboč vľavo a pokračuj priamo približne 800 m.
KDE PARKOVAŤ?
Všetci účastníci podujatia Behaj Lesmi Veľká Fatra môžu využiť bezplatné parkovisko priamo pri stredisku Malinô Brdo, po naplnení jeho maximálnej kapacity budú usmerňovaní na záchytné parkovisko (viď mapka).
Bezplatne je možné využiť parkovisko v Ružomberku - v mestskej časti Kľačno - parkovať je možné pozdĺž celého Kľačna popri ceste. Zastávka kyvadlovej dopravy je pri skateparku Ružomberok.
Ďalšie záchytné parkovisko je pri futbalovom štadióne MFK Ružomberok. Zastávka kyvadlovej dopravy je vyznačená na mape a nachádza sa kúsok za kruhovým objazdom na ulici Hrabovská cesta.
Parkovanie bude možné aj v dedinke Hrabovo, pozdĺž ulice Hrabovská dolina.
Zastávky kyvadlovej dopravy sú vyznačené na mapke nižšie.
Zo záchytného parkoviska bude jazdiť bezplatná kyvadlová doprava, odchod autobusov je vždy po naplnení ich kapacity, doba jazdy približne 3 minúty.
Premávka v smere Záchytné parkovisko - Malinô brdo 9:30 - 13:30
Premávka v smere Malinô Brdo - záchytné parkovisko 13:30 - 17:30
ZASTÁVKY KYVADLOVEJ DOPRAVY
IDETE VLAKOM?
Ideálna ekologická varianta môže byť cesta vlakom, navyše prídete na svoje preteky oddychnutí a vychutnáte si výhľady na Slovensko. Takže ak idete vlakom, najlepšie je prísť do stanice RUŽOMBEROK. Vlak z Bratislavy má príchod o 10:30 a o 12:30.