Behaj lesmi aj tento rok rozbehajú Štiavnické vrchy!

21.8.2023   
Foto

Bežecká séria Behaj lesmi má za sebou 5 lokalít, na ktorých bolo dokopy 6002 bežcov. Po historickom Devíne, malebných Čičmanoch, majestátnej Bachledovej doline, divokej Veľkej Fatre a romantických Topoľčiankach prichádzajú prekrásne Štiavnické vrchy!

Bežecký deň štartuje už tradične detskými pretekmi, ktoré zastrešujú lekárne Dr. Max. Na svoje si príde každý, kto vie stáť. Beží sa v šiestich kategóriách a začíname už na roku narodenia 2020 a mladší.

Pokračujeme charitatívnym behom JOJ ŠPORT RUN. Všetci bežci pobežia na pomoc neziskovej organizácií IPčko.sk a konkrétne ich nízkoprahovému centru Káčko v Banskej Bystrici, ktoré slúži ako anonymná psychologická poradňa. 

Nasleduje Lesnícka 13, ktorú zastrešujú LESY Slovenskej republiky. Pre bežeckých nadšencov je na výber aj trasa dlhá 20 kilometrov. Súčasťou oboch trás sú nádherné prebehy popri kalvárii alebo popod vrch Beckov. Bežci si užijú aj výhľady na štiavnické tajchy.

Bežecký seriál Behaj lesmi je známy aj silnou ekologickou myšlienkou. Hlavným partnerom ekológie sú aj v tejto lokalite lekárne Dr. Max, ktoré zaisťujú napríklad štartovné tašky rozložiteľné v horúcej vode. Veľmi dobre známou vecou medzi bežcami sú aj tzv. speedcupy, znovupoužiteľné občerstvovacie kelímky, ktoré majú všetci bežci vďaka lekárňam Dr. Max zadarmo. Medaile pre bežcov sú vyrobené z rozložiteľného bioplastu, ktorý má svoj základ v kukurici a obilovinách. Medaila je charakteristická pre každú lokalitu. Obsahuje vrstevnice daného miesta a bežci si tak odnesú na pamiatku mapu signifikantnú pre každé miesto. 

Diplomy sú z hubového mycélia, ktoré sa v prírode nielen rozloží, ale dokonca slúži ako hnojivo. Navyše aj tu platí, že za každého bežca vysadíme spoločne so zakladajúcim partnerom Lesmi Slovenskej republiky strom. 

V Štiavnických vrchoch sa bežci a ich doprovody môžu tešiť na autogramiádu slovenskej olympioničky, biatlonistky a ambasádorky Behaj lesmi Paulíny Bátovskej Fialkovej. 

Bežecký seriál Behaj lesmi sa rúti do svojho finále a v Štiavnických vrchoch uzavrie svoju sezónu. Verejnosť sa môže tešiť na korunováciu Pána lesov a Pani lesov. Bežcom, ktorí zabehli všetkých 6 pretekov sa odovzdajú tituly Šestorákov. Registrovať sa môžete pohodlne a za zvýhodnenú cenu TU.

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  Craft

PARTNERI

  Continental
  Sportisimo
  Zatopek
  Česká mincovna
  thule
  Enervit
  DB Schenker
  Fitness
  royalbay
  Uvex
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  bratislavský kraj
  PSK
  Košický samosprávny kraj
  Ružomberok

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  Smartemailing
  Freelo