Behaj lesmi Topoľčianky kvôli prasačiemu moru nebudú 11. mája. Preteky sa presúvajú na nový termín aj lokalitu

26.4.2024   
Foto

Druhou zastávkou seriálu Behaj lesmi v Topoľčiankach plánovanou na 11. mája 2024 narušila nákaza afrického prasačieho moru. Preteky tak nie je možné z hygienických dôvodov v pôvodnom termíne usporiadať. Registrovaní pretekári o svoje peniaze neprídu. Štartovné sa automaticky prevedie na nový termín a do novej lokality v septembri, ale organizátori zároveň ponúkajú preregistráciu zdarma na ľubovoľné preteky v rámci série Behaj lesmi 2024 a 2025.

Organizátorom seriálu Behaj lesmi bolo odobrané povolenie potrebné k usporiadaniu bežeckých pretekov v Topoľčiankach tesne pred otvorením sezóny, ktoré sa uskutoční už túto sobotu na Devíne. Stalo sa tak na základe rozhodnutia Topoľčianskeho okresného úradu, ktorý na žiadosť Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Topoľčany zakázal vstup do lesa v postihnutých oblastiach, medzi ktoré patrí práve aj Behaj lesmi Topoľčianky. 

Za zrušené preteky bude ešte v tejto sezóne ponúknutá náhrada v podobe nového eventu v septembri. Existuje totiž predpoklad, že sa situácia v Topoľčiankach nemusí do septembra zlepšiť natoľko, aby bolo možné preteky usporiadať a teda je v hre úplne nová lokalita. Pretekári sa tak pravdepodobne pozrú do zatiaľ nepreskúmaných končín a budú mať možnosť zažiť v rámci seriálu aj ďalšiu, neopakovateľnú a unikátnu, premiéru. Ak by si prihlásení účastníci radšej chceli zmeniť svoju registráciu na iný závod, návod na to, ako to urobiť, je k dispozícii TU.

Bližšie informácie budú k dispozícii, keď bude stanovený presný náhradný termín a nová lokalita. Aj keď nás, ako organizátorov Behaj lesmi vzniknutá situácia mrzí, tak pevne veríme, že preteky v náhradnom termíne a úplne novej lokalite okorenia celú sériu, ktorá sa zatiaľ stále rozrastá a v tejto sezóne má 7 pretekov v prírode”, povedal za organizátorov Pavel Krupička. Kto sa na Topoľčianky tešil a chce vyraziť do lesa čo najskôr, tak má možnosť po Devíne a to už 8. júna v tohtoročnej novinke - Slovenskom raji

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  Craft

PARTNERI

  Continental
  Sportisimo
  Zatopek
  Česká mincovna
  thule
  Enervit
  DB Schenker
  Fitness
  royalbay
  Uvex
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  bratislavský kraj
  PSK
  Košický samosprávny kraj
  Ružomberok

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  Smartemailing
  Freelo