BEŽECKÝ SERIÁL BEHAJ LESMI OTVORIL NA DEVÍNE SVOJE BRÁNY VO VEĽKOM ŠTÝLE!

28.4.2024   
Foto

Prvé preteky sezóny 2024 sa konali na historickom Devíne a cez hradné brány vybehlo v ústrety miestnym lesom 1 267 lesných bežcov. Slnko, zalesnené kopce, ikonické výhľady, historické miesta, nezabudnuteľné single traile - to všetko boli víkendové Behaj lesmi Devín. 

Začneme od začiatku. Ako úplne prví vybehli na svoje trasy najmenší bežci a bolo ich presne 318! Lesné mláďatá boli rozdelené do šiestich kategórií. Niektorí s plačom, iní s úsmevom alebo dokonca po štyroch otestovali svoje sily na trasách dlhých 100, 500 a 1000 metrov. Najmladšia lesná bežkyňa mala čerstvých 16 mesiacov a svoje prvé preteky v živote bežala v kategórií Slimáčikov. 

Bežecký deň pokračoval charitatívnym behom JOJ ŠPORT RUN, ktorý si tento rok zabehlo 256 bežcov. K nim sa dokonca pripojilo 6 virtuálnych bežcov, ktorý si svoj beh odbehli na svojej vlastnej trase, ale prispeli tak na charitatívne účely. V rámci tohto behu putoval výťažok na Národný ústav detských chorôb, konkrétne na opravu detských nemocníc. Suma vyzbieraná na charitatívne účely bola presne 2 666 EUR, z toho 500 EUR prispel partner pretekov ZATOPEK CONSULTING. Ďakujeme!

Popoludní odštartovali dve hlavné trasy. Lesnícka 12 a 22 kilometrová trasa. Bežci opäť štartovali spoločne na výstrel z dela v podhradí. Počasie počas celého dňa bolo ideálne bežecké a bežci si tak naplno mohli vychutnať ikonické výhľady na hrad Devín. 

Najrýchlejším bežcom dlhej trasy sa stal Marek Lenčéš s časom 01:34:59. V tesnom závese za ním do cieľa dorazil minuloročný Lesov Pán Ivan Došek s čistým časom 01:37:25. Prvou ženou sa stala Monika Chramcová s čistým časom 01:58:04. Na štarte stálo bezmála 200 lesných odvážlivcov. 

Ďalšími pretekmi je dobre známa Lesnícka 12, ktorú zastrešujú LESY Slovenskej republiky. Na trasu vybehlo bezmála 489 pretekárov. Najrýchlejším pretekárom sa stal René Valent s čistým časom 00:49:27 a najrýchlejšou pretekárkou bola Katarína Došek s čistým časom 01:00:55. 


Bežci na dlhej 22 kilometrovej trase a aj na Lesníckej 12 mali možnosť si otestovať svoju rýchlosť a vybehať si hodnotný voucher na pneumatiky od partnera pretekov - Continental. Rýchlostná prémia CONTI SPEED SECTION merala 150 metrov a vyhrávali najrýchlejší muž a najrýchlejšia žena na tomto úseku. 

 


V medzičase mohli bežci a ich fanúšikovia zájsť na dobré jedlo alebo kávu, osviežiť sa a užiť si program v stanovom mestečku. Mohli si otestovať bežeckú obuv od značky CRAFT. Ako bonus našli všetci bežci vo svojom štartovnom balíčku pamätnú medailu od Českej mincovne. Počas celého dňa bola pre lesné svorky k dispozícií Lesná škôlka Dr. Max. Rodičia tam mohli nechať svoje mláďatká, kým sami boli na trasách. 

Aj po týchto pretekoch vysadia organizátori spoločne so zakladajúcim partnerom Lesmi Slovenskej republiky za každého jedného bežca strom. V minulej sezóne pribudlo vďaka tejto aktivity do slovenských lesov presne 7 122 nových stromčekov! 

Lesná svorka sa mala vidieť už o dva týždne v Topoľčiankach, ale kvôli prasačiemu moru sa preteky presúvajú na september do úplne novej lokality.

Najbližšou zastávkou seriálu je teda nová, ešte nepokrstená lokalita - Slovenský raj. Pretekári sa môžu tešiť na skutočné lesné cestičky, pretože práve toto miesto je z 90% tvorené čistým lesom. Nezabudnuteľné výhľady, rokliny a tiesňavy - to všetko prinesie Behaj lesmi SLovenský raj už 8. júna! Registrovať sa dá pohodlne, online na behajlesmi.sk

 

 


TERMÍNY BEHAJ LESMI 2024


8. 6. Slovenský raj

29. 6. Bachledova dolina

13. 7. Veľká Fatra

17. 8. Čičmany

31. 8. Štiavnické vrchy

?. 9. Nová - ešte neodhalená lokalita

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  Craft

PARTNERI

  Continental
  Sportisimo
  Zatopek
  Česká mincovna
  thule
  Enervit
  DB Schenker
  Fitness
  royalbay
  Uvex
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  bratislavský kraj
  PSK
  Košický samosprávny kraj
  Ružomberok

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  Smartemailing
  Freelo