Behaj lesmi lámali na Devíne rekordy. Ožili lesnou škôlkou

4.6.2024   
Foto

Obľúbená bežecká séria Behaj lesmi je po roku opäť na Slovensku. Hlavným partnerom podujatia sú už štvrtýkrát lekárne Dr. Max a spolu s organizátormi prinášajú v aktuálnej sezóne niekoľko atraktívnych noviniek. Prvou z nich je nová lokalita na bežeckej mape a druhou lesná škôlka pre deti. Lekárne a organizátori podujatia dodržali svoj záväzok z minuloročných pretekov a vysadili stromy v pilotnom projekte Zelených ostrovov v Ružomberku.

Jedným z dlhodobých cieľov lekární Dr. Max je podporovať projekty, ktoré sa starajú o aktívny životný štýl a budovanie pevného zdravia. 

K udržiavaniu dobrej kondície sa nesnaží motivovať len svojich pacientov a zákazníkov, ale i zamestnancov. Behaj lesmi prinášajú sériu behov na čerstvom vzduchu. „Máme radosť z toho, že sa na podujatí športuje a zároveň sa na ňom stretávajú rodiny s deťmi či priatelia a spoločne trávia čas v krásnej slovenskej prírode. Verím, že novinky, ktoré prinášame ako partner do aktuálneho ročníka, prispejú k príjemnej atmosfére a účastníci si odnesú skvelé zážitky,“ uviedol Jaroslav Kypr, prevádzkový riaditeľ lekární Dr. Max.

Vysadený Zelený ostrov
Lekárne podporujú aj lokálne environmentálne prospešné projekty. Počas druhej sezóny Behaj lesmi prispeli na nové ekologickejšie verejné osvetlenie v malebných Čičmanoch. V minuloročnej sezóne sa lekárne spolu s organizátorom zaviazali vysadiť prvý z projektu Zelených ostrovov v Ružomberku a mestu odovzdali nenávratný finančný dar vo výške 13-tisíc eur. Na ostrovčeku bolo túto jar vysadených 18 kusov Javorov poľných a v ďalšej etape realizácie pribudne kvetinová lúka a mechanicky vysádzané jarné cibuľoviny. Výsadbu zachytáva video.
Ostrovček na Nábreží M. R. Štefánika tvorí predel medzi hlavným cestným ťahom v Ružomberku. Touto hlavnou dopravnou tepnou mesta prejde denne viac ako 30-tisíc automobilov. Umiestnenie zelene a vhodne vybrané dreviny napomôžu jeho odhlučneniu, zachytávaniu dažďovej vody, prašnosti a exhalátov. „Jednou z našich priorít je revitalizácia existujúcich a tvorba nových, kvalitných verejných priestranstiev v Ružomberku, ktorých súčasťou budú aj Zelené ostrovy. V podobných aktivitách na podporu budovania zelenej infraštruktúry chceme pokračovať. Okrem vlastných zdrojov plánujeme hľadať financie na realizáciu aj u externých partnerov. Podobne, ako to bolo aj v tomto prípade. Ďakujem všetkým, ktorí sa na príprave projektu podieľali,“ doplnil Ľubomír Kubáň, primátor Ružomberka.

 

Lesná škôlka baví deti
Lekárne Dr. Max, ktoré sú už od počiatku podujatia na Slovensku aj partnerom detských pretekov, posunuli latku v starostlivosti o bežcov a ich sprievod opäť o kúsok ďalej. Najmenší účastníci sa môžu zabaviť v lesnej škôlke Dr. Max. Deti čaká pod vedením profesionálnych animátoriek pestrý program zložený z kreatívnych a športových aktivít. Lesná škôlka bude ohraničená a bude mať vonkajšiu i vnútornú časť. Deti od 3 do 12 rokov sa môžu naučiť niečo nové, zasúťažiť si či spoznať nových kamarátov, zatiaľ čo ich rodičia budú športovať.
V obľúbenom stane Dr. Max nájdu bežci bezplatné občerstvenie, doplnenie potrebných vitamínov, zapožičanie a použitie repelentov, čistiacich gélov či náplastí. Nebude chýbať dermoporadenstvo. Záujemcovia môžu podstúpiť funkčnú diagnostiku pľúc na tzv. spirometrii, vďaka ktorej získajú okamžité vyhodnotenie stavu pľúc na základe 12 parametrov. Servis pre bežcov ponúkne aj vylepšenú segmentálnu analýzu tela prístrojom InBody – meranie do niekoľkých minút prinesie detailný prehľad o fungovaní tela, stave kostí, obsahu vody v tele a ďalších parametroch. Vo vybraných lokalitách bude možné využiť tejpovanie.

Nová lokalita
Lesní pretekári otvorili štvrtú bežeckú sezónu 27. apríla na historickom bratislavskom hrade Devín. Prihlásil sa rekordný počet účastníkov aj zamestnancov Dr. Max, ktorí športovali. „Veľmi nás teší, že záujem ľudí o beh v lese na Slovensku rastie, a to i v rámci celých rodín. Uvedomujeme si, že s viacerými účastníkmi rastie tiež zodpovednosť za skvelý komfort a práve preto prichádzame s lesnou škôlkou, kde bude o mláďatká dobre postarané. Vyskúšali si ju už na prvých pretekoch sezóny – na Devíne,“ povedal Pavel Krupička, riaditeľ a hlavný
organizátor podujatia Behaj lesmi na Slovensku. Úplne novou lokalitou je Slovenský raj, kde si prihlásení bežci 8. júna vyskúšajú, aké je to
bežať po skutočnom lese – táto prírodná oblasť je z 90 % tvorená čistým lesom. Bežecký seriál bude pokračovať návštevou majestátnej Bachledovej doliny s Chodníkom korunami stromov 29. júna. Beh cez dedinku Vlkolínec a po lesoch Veľkej Fatry si pretekári vychutnajú
13. júla. Nasledujúca zastávka bude viesť 17. augusta do rozprávkovej dedinky Čičmany.
Lesná svorka sa vydá okolo štiavnických tajchov lemovaných výhľadmi na Kalváriu v Štiavnických vrchoch 31. augusta.

Posledný beh sezóny bude v septembri – pôjde o náhradnú lokalitu za májové Topoľčianky, ktoré sa zrušili z dôvodu moru ošípaných.

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  Craft

PARTNERI

  Continental
  Sportisimo
  Zatopek
  Česká mincovna
  thule
  Enervit
  DB Schenker
  Fitness
  royalbay
  Uvex
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  bratislavský kraj
  PSK
  Košický samosprávny kraj
  Ružomberok

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  Smartemailing
  Freelo