V sobotu sa krstila najnovšia lokalita Behaj lesmi! Slovenský raj vzbudil emócie vo všetkých trailových srdciach.

9.6.2024   
Foto

Druhá zastávka na lesnej mape a hneď horúca novinka. Viac ako 800 bežcov, dokonalé počasie a dychberúce výhľady - skutočne božská lokalita zažila premiéru ako z oscarového filmu! 

Začnime od začiatku. V rámci Behaj lesmi je už tradíciou, že prednosť majú najmenší členovia lesnej svorky a teda sa začína detskými pretekmi, ktoré zastrešujú lekárne Dr. Max

Lesné mláďatká sú rozdelené do šiestich kategórií, podľa veku a v Slovenskom raji ich na štarte stále 159! Niektorí s plačom, iní s úsmevom alebo dokonca po štyroch dobehli do vysnívaného a pre mnohých prvého cieľa v živote. Najmladšia lesná bežkyňa mala niečo málo cez jeden rok a svoje prvé preteky v živote bežala v kategórií Slimáčikov a s mamičkou za ručičku. 


Bežecký deň pokračoval charitatívnym behom JOJ ŠPORT RUN, ktorý si tento rok zabehlo 177 bežcov. V rámci tohto behu putoval výťažok na Detskú fakultnú nemocnicu v Košiciach, konkrétne na oddelenie hematológie a onkológie. Suma vyzbieraná na charitatívne účely bola presne 1 966 EUR, z toho 500 EUR prispel partner pretekov ZATOPEK CONSULTING. Ďakujeme!


Popoludní odštartovali dve hlavné trasy. Lesnícka 10 a 22 kilometrová trasa. Počasie počas celého dňa bolo ideálne bežecké, až pohľadnicové a bežcom sa dokonca na trase ukázali Vysoké Tatry v celej svoje kráse! 


Najrýchlejším bežcom Lesníckej 10 sa stal Lukáš Gdovín s časom 00:42:56. Prvou ženou sa stala Ivana Sláviková s čistým časom 00:53:46. Na štarte tejto trasy stálo bezmála 300 lesných odvážlivcov. 
Najrýchlejším bežcom 22 kilometrovej trasy sa stal minuloročný Pán Lesa Ivan Došek s časom 01:38:35. Najrýchlejšou ženou sa stala Mária Kováčová s časom 02:03:45 a na štarte stálo 178 pretekárov.

 


Bežci na dlhej 22 kilometrovej trase a aj na Lesníckej 10 mali možnosť si otestovať svoju rýchlosť a vybehať si hodnotný voucher na pneumatiky od partnera pretekov - Continental. Rýchlostná prémia CONTI SPEED SECTION merala približne 150 metrov a vyhrávali najrýchlejší muž a najrýchlejšia žena na tomto úseku. 
V medzičase mohli bežci a ich fanúšikovia zájsť na dobré jedlo alebo kávu, osviežiť sa a užiť si program v stanovom mestečku. Mohli si otestovať bežeckú obuv od značky CRAFT. Ako bonus našli všetci bežci vo svojom štartovnom balíčku pamätnú medailu od Českej mincovne. Počas celého dňa bola pre lesné svorky k dispozícií Lesná škôlka Dr. Max. Rodičia tam mohli nechať svoje mláďatká, kým sami boli na trasách. 

Aj po týchto pretekoch vysadia organizátori spoločne so zakladajúcim partnerom Lesmi Slovenskej republiky za každého jedného bežca strom. V minulej sezóne pribudlo vďaka tejto aktivity do slovenských lesov presne 7 122 nových stromčekov! 

Najbližšou zastávkou pre lesnú svorku je majestátna a veľmi obľúbená Bachledova dolina. 29. júna tak bežci prebehnú Chodník korunami stromov a aj Monkovu dolinu. Registrovať sa dá pohodlne, online TU.

 

 

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  Craft

PARTNERI

  Continental
  Sportisimo
  Zatopek
  Česká mincovna
  thule
  Enervit
  DB Schenker
  Fitness
  royalbay
  Uvex
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  bratislavský kraj
  PSK
  Košický samosprávny kraj
  Ružomberok

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  Smartemailing
  Freelo