Viac ako 900 bežcov si naplno vychutnalo majestátnosť Bachledovej doliny a zažilo to najlepšie, čo Belianske Tatry ponúkajú

30.6.2024   
Foto

Bežecký seriál Behaj lesmi má za sebou tretiu tohtoročnú zastávku - bežalo sa v Belianskych Tatrách, v Bachledovej doline. Jedna z najobľúbenejších lokalít seriálu mala naozaj všetko - tie správne horské výhľady, slnko, šialené výbehy a ešte lepšie zbehy a dokonca aj prebeh cez Chodník korunami stromov! Tie najlepšie bežecké zážitky, nezabudnuteľne atmosférická a krásna Bachledova dolina - bol to dokonalý deň. 

Aj na tejto zastávke začínal bežecký detskými pretekmi, ktoré zastrešujú lekárne Dr. Max. Na štarte po Tatrami stálo 218 malých lesných bežcov, ktorí bežali v šiestich kategóriách. Zápasy o prvenstvo boli skutočne dramatické a niektorí pretekári sa do cieľa doplazili, prišli po štyroch alebo dokonca s prstom v nose! 


Bežecký deň pokračoval charitatívnym behom JOJ ŠPORT RUN, ktorý si tento rok zabehlo 229 bežcov. V rámci tohto behu putoval výťažok na nemocnicu Dr. V. Alexandra v Kežmarku, konkrétne na detské a novorodenecké oddelenie. Suma vyzbieraná na charitatívne účely bola presne 2 344 EUR, z toho 500 EUR prispel partner pretekov ZATOPEK CONSULTING. Ďakujeme!


Popoludní odštartovali dve hlavné trasy. Lesnícka 12 a 20 kilometrová trasa. Počasie počas celého dňa bolo ideálne bežecké, pohľadnicové a veľmi teplé. 


Najrýchlejším bežcom Lesníckej 12 sa stal Erik Revaj s časom 00:54:28. Prvou ženou sa stala Katarína Došek s čistým časom 01:10:27.Na štarte tejto trasy stálo 291 lesných odvážlivcov. Najrýchlejším bežcom 20  kilometrovej trasy sa stal Tomáš Gemza s časom 01:30:51. Najrýchlejšou ženou sa stala Nikola Doležalová s časom 01:58:57 a na štarte stálo 165 pretekárov.


Trasy to boli skutočne náročné, na Lesníckej 12 bežci nastúpali 422 metrov a na 20 kilometrovej trase 556 metrov. 


Navyše si mohli bežci na oboch trasách otestovať svoju rýchlosť a vybehať si hodnotný voucher na pneumatiky od partnera pretekov - Continental. Rýchlostná prémia CONTI SPEED SECTION merala približne 150 metrov a vyhrávali najrýchlejší muž a najrýchlejšia žena na tomto úseku. 

V medzičase mohli bežci a ich fanúšikovia zájsť na dobré jedlo alebo kávu priamo v stredisku Bachledka Ski&Sun, osviežiť sa a užiť si program v stanovom mestečku. Mohli si otestovať bežeckú obuv alebo si kúpiť celý nový outfit v stánku značky CRAFT. Počas celého dňa bola pre lesné svorky k dispozícií Lesná škôlka Dr. Max. Rodičia tam mohli nechať svoje mláďatká, kým sami boli na trasách. 

Aj po týchto pretekoch vysadia organizátori spoločne so zakladajúcim partnerom Lesmi Slovenskej republiky za každého jedného bežca strom. V minulej sezóne pribudlo vďaka tejto aktivity do slovenských lesov presne 7 122 nových stromčekov! 

 


Najbližšou zastávkou pre lesnú svorku je divoká Veľká Fatra. 13. júla sa bežci vyvezú do zázemia lanovkou a vychutnajú si úplne nové trasy v tejto lokalite.  Registrovať sa dá pohodlne, online TU.

ZAKLADAJÚCI PARTNER

  Lesy SR

HLAVNÍ PARTNERI

  Dr. Max

OFICIÁLNI PARTNERI

  Craft

PARTNERI

  Continental
  Sportisimo
  Zatopek
  Česká mincovna
  thule
  Enervit
  DB Schenker
  Fitness
  royalbay
  Uvex
  Bachledka
  Malino Brdo
  Nadácia TV JOJ

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

  TV JOJ SPORT

MEDIÁLNI PARTNERI

  tasr
  Behame.sk
  Beh.sk
  running
  Rungo
  trenujeme

Oficialni dodávatelia

  Johnny Servis
  Žaket
  Onlinesystem
  TKF
  Ecofis

HLAVNÍ INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI

  bRATISLAVA
  MŽP
  žilinský kraj
  bb kraj
  bratislavský kraj
  PSK
  Košický samosprávny kraj
  Ružomberok

Spolupracujeme

  Čičmany
  salamandra
  Hike the world
  Liptov
  Štiavnica
  Upracme Slovensko
  Bratislava region
  OLO
  Bory mall
  Smartemailing
  Freelo